Bayel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Bayel
VendiFranca
RajoniGrand Est
DepartamentiAube
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Bayel është një komunëFrancë. Bayel bën pjesë në departamentin Auberajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 860 banorë dhe sipërfaqe 23 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bayel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale