Bayenghem-lès-Éperlecques

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bayenghem-lès-Éperlecques
Komunë
Vendndodhja
Bayenghem-lès-Éperlecques is located in Franca
Bayenghem-lès-Éperlecques
Bayenghem-lès-Éperlecques
46°14′57″V 3°16′10″L / 46.2492°V 3.2694°L / 46.2492; 3.2694Koordinatat: 46°14′57″V 3°16′10″L / 46.2492°V 3.2694°L / 46.2492; 3.2694
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Saint-Omer
Kantoni Ardres
Ndërbashkësia Région d'Ardres et de la Vallée de la Hem
Kryetari Jean-Michel Bouhin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.51 km2
Lartësia 55 m (m.n.d.)
Popullsia 927 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62910
INSEE 62087


Bayenghem-lès-Éperlecques është një komunëFrancë. Bayenghem-lès-Éperlecques bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 927 banorë dhe sipërfaqe 4.51 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]