Bayenghem-lès-Seninghem

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bayenghem-lès-Seninghem
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bayenghem-lès-Seninghem is located in Franca
Bayenghem-lès-Seninghem
Bayenghem-lès-Seninghem
45°55′20″V 0°13′48″L / 45.9222°V 0.23°L / 45.9222; 0.23Koordinatat: 45°55′20″V 0°13′48″L / 45.9222°V 0.23°L / 45.9222; 0.23
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Saint-Omer
Kantoni Lumbres
Ndërbashkësia Pays de Lumbres
Kryetari André DuWat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.33 km2
Lartësia 64 m (m.n.d.)
Popullsia 332 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62380
INSEE 62088


Bayenghem-lès-Seninghem është një komunëFrancë. Bayenghem-lès-Seninghem bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 332 banorë dhe sipërfaqe 3.33 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]