Bayers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bayers
Komunë
noform
Pamje nga Bayers
Vendndodhja
Bayers is located in Franca
Bayers
Bayers
49°16′46″V 0°42′10″P / 49.2794°V 0.7028°P / 49.2794; -0.7028Koordinatat: 49°16′46″V 0°42′10″P / 49.2794°V 0.7028°P / 49.2794; -0.7028
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente
Qarku Arrondissement Confolens
Kantoni Mansle
Ndërbashkësia Pays Manslois
Kryetari Lucienne Derobinson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.59 km2
Lartësia 104 m (m.n.d.)
Popullsia 128 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 16460
INSEE 16033


Bayers është një komunëFrancë. Bayers bën pjesë në departamentin Charenterajonit Poitou-Charentes. Komuna ka një popullsi prej 128 banorë dhe sipërfaqe 3.59 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bayers – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale