Bayet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bayet
Komunë
noform
Pamje nga Bayet
Vendndodhja
Bayet is located in Franca
Bayet
Bayet
48°28′32″V 6°18′57″L / 48.4756°V 6.3158°L / 48.4756; 6.3158Koordinatat: 48°28′32″V 6°18′57″L / 48.4756°V 6.3158°L / 48.4756; 6.3158
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Allier
Qarku Arrondissement Moulins
Kantoni Saint-Pourçain-sur-Sioule
Ndërbashkësia Pays Saint-Pourcinois
Kryetari Bernard Daniel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.58 km2
Lartësia 235 m (m.n.d.)
Popullsia 684 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3500
INSEE 3018


Bayet është një komunëFrancë. Bayet bën pjesë në departamentin Allierrajonit Auvergne. Komuna ka një popullsi prej 684 banorë dhe sipërfaqe 22.58 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bayet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale