Bazac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazac
Komunë
noform
Pamje nga Bazac
Vendndodhja
Bazac is located in Franca
Bazac
Bazac
49°24′33″V 5°45′57″L / 49.4092°V 5.7658°L / 49.4092; 5.7658Koordinatat: 49°24′33″V 5°45′57″L / 49.4092°V 5.7658°L / 49.4092; 5.7658
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente
Qarku Arrondissement Angoulême
Kantoni Chalais
Ndërbashkësia Pays de Chalais
Kryetari Catherine Constanty
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.92 km2
Lartësia 75 m (m.n.d.)
Popullsia 171 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 16210
INSEE 16034


Bazac është një komunëFrancë. Bazac bën pjesë në departamentin Charenterajonit Poitou-Charentes. Komuna ka një popullsi prej 171 banorë dhe sipërfaqe 4.92 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bazac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale