Bazauges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazauges
Komunë
Vendndodhja
Bazauges is located in Franca
Bazauges
Bazauges
49°40′41″V 4°58′38″L / 49.6781°V 4.9772°L / 49.6781; 4.9772Koordinatat: 49°40′41″V 4°58′38″L / 49.6781°V 4.9772°L / 49.6781; 4.9772
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente-Maritime
Qarku Arrondissement Saint-Jean-d'Angély
Kantoni Matha
Ndërbashkësia Pays de Matha
Kryetari Guy Clémenceau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.28 km2
Lartësia 85 m (m.n.d.)
Popullsia 130 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17490
INSEE 17035


Bazauges është një komunëFrancë. Bazauges bën pjesë në departamentin Charente-Maritimerajonit Poitou-Charentes. Komuna ka një popullsi prej 130 banorë dhe sipërfaqe 8.28 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]