Bazegney

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazegney
Komunë
noform
Pamje nga Bazegney
Vendndodhja
Bazegney is located in Franca
Bazegney
Bazegney
48°16′02″V 6°13′37″L / 48.267222°V 6.226944°L / 48.267222; 6.226944Koordinatat: 48°16′02″V 6°13′37″L / 48.267222°V 6.226944°L / 48.267222; 6.226944
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Vosges
Qarku Arrondissement Épinal
Kantoni Dompaire
Ndërbashkësia Le Secteur de Dompaire
Kryetari Serge Lhôte
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.81 km2
Lartësia 305 m (m.n.d.)
Popullsia 90 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 88270
INSEE 88041


Bazegney është një komunëFrancë. Bazegney bën pjesë në departamentin Vosgesrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 90 banorë dhe sipërfaqe 5.81 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]