Bazenville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazenville
Komunë
noform
Pamje nga Bazenville
Stema_figura
Vendndodhja
Bazenville is located in Franca
Bazenville
Bazenville
43°40′13″V 0°19′23″L / 43.6703°V 0.3231°L / 43.6703; 0.3231Koordinatat: 43°40′13″V 0°19′23″L / 43.6703°V 0.3231°L / 43.6703; 0.3231
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Calvados
Qarku Arrondissement Bayeux
Kantoni Ryes
Ndërbashkësia Bessin, Seulles et Mer
Kryetari Marcel Dubois
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.07 km2
Lartësia 30 m (m.n.d.)
Popullsia 149 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14480
INSEE 14049


Bazenville është një komunëFrancë. Bazenville bën pjesë në departamentin Calvadosrajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 149 banorë dhe sipërfaqe 4.07 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]