Bazincourt-sur-Epte

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazincourt-sur-Epte
Komunë
Vendndodhja
Bazincourt-sur-Epte is located in Franca
Bazincourt-sur-Epte
Bazincourt-sur-Epte
50°49′34″V 1°39′48″L / 50.8261°V 1.6633°L / 50.8261; 1.6633Koordinatat: 50°49′34″V 1°39′48″L / 50.8261°V 1.6633°L / 50.8261; 1.6633
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Eure
Qarku Arrondissement Les Andelys
Kantoni Gisors
Ndërbashkësia Gisors Epte Lévrière
Kryetari Jean-Pierre Moneuse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11 km2
Popullsia 646 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 27140
INSEE 27045


Bazincourt-sur-Epte është një komunëFrancë. Bazincourt-sur-Epte bën pjesë në departamentin Eurerajonit Haute-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 646 banorë dhe sipërfaqe 11 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]