Bazinghen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazinghen
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bazinghen is located in Franca
Bazinghen
Bazinghen
43°27′19″V 1°36′58″L / 43.4554°V 1.616°L / 43.4554; 1.616Koordinatat: 43°27′19″V 1°36′58″L / 43.4554°V 1.616°L / 43.4554; 1.616
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Boulogne-sur-Mer
Kantoni Marquise
Ndërbashkësia Terre des Deux Caps
Kryetari Raphaël Delattre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.2 km2
Lartësia 76 m (m.n.d.)
Popullsia 426 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62250
INSEE 62089


Bazinghen është një komunëFrancë. Bazinghen bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 426 banorë dhe sipërfaqe 13.2 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]