Bazinval

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazinval
Komunë
Vendndodhja
Bazinval is located in Franca
Bazinval
Bazinval
47°22′39″V 3°47′15″L / 47.3775°V 3.7875°L / 47.3775; 3.7875Koordinatat: 47°22′39″V 3°47′15″L / 47.3775°V 3.7875°L / 47.3775; 3.7875
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Qarku Arrondissement Dieppe
Kantoni Blangy-sur-Bresle
Ndërbashkësia Blangy-sur-Bresle
Kryetari Daniel Houzelle
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.18 km2
Lartësia 88 m (m.n.d.)
Popullsia 332 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76340
INSEE 76059


Bazinval është një komunëFrancë. Bazinval bën pjesë në departamentin Seine-Maritimerajonit Haute-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 332 banorë dhe sipërfaqe 7.18 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]