Bazoches-au-Houlme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazoches-au-Houlme
Komunë
noform
Pamje nga Bazoches-au-Houlme
Vendndodhja
Bazoches-au-Houlme is located in Franca
Bazoches-au-Houlme
Bazoches-au-Houlme
48°09′47″V 2°02′38″L / 48.1631°V 2.0439°L / 48.1631; 2.0439Koordinatat: 48°09′47″V 2°02′38″L / 48.1631°V 2.0439°L / 48.1631; 2.0439
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Orne
Qarku Arrondissement Argentan
Kantoni Putanges-Pont-Écrepin
Ndërbashkësia Val d'Orne
Kryetari Nicole Delaunay
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.64 km2
Lartësia 183 m (m.n.d.)
Popullsia 427 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 61210
INSEE 61028


Bazoches-au-Houlme është një komunëFrancë. Bazoches-au-Houlme bën pjesë në departamentin Ornerajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 427 banorë dhe sipërfaqe 28.64 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]