Bazoches-sur-Hoëne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazoches-sur-Hoëne
Komunë
Vendndodhja
Bazoches-sur-Hoëne is located in Franca
Bazoches-sur-Hoëne
Bazoches-sur-Hoëne
48°08′01″V 2°59′14″L / 48.1336°V 2.9872°L / 48.1336; 2.9872Koordinatat: 48°08′01″V 2°59′14″L / 48.1336°V 2.9872°L / 48.1336; 2.9872
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Orne
Qarku Arrondissement Mortagne-au-Perche
Kantoni Bazoches-sur-Hoëne
Ndërbashkësia Bassin de Mortagne-au-Perche
Kryetari Jean Lamy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.44 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 944 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 61560
INSEE 61029


Bazoches-sur-Hoëne është një komunëFrancë. Bazoches-sur-Hoëne bën pjesë në departamentin Ornerajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 944 banorë dhe sipërfaqe 21.44 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]