Bazuel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazuel
Komunë
noform
Pamje nga Bazuel
Vendndodhja
Bazuel is located in Franca
Bazuel
Bazuel
43°44′11″V 1°31′06″L / 43.7364°V 1.5183°L / 43.7364; 1.5183Koordinatat: 43°44′11″V 1°31′06″L / 43.7364°V 1.5183°L / 43.7364; 1.5183
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Cambrai
Kantoni Le Cateau-Cambrésis
Ndërbashkësia Caudrésis–Catésis
Kryetari Jean-Félix Macarez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.81 km2
Popullsia 578 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59360
INSEE 59055


Bazuel është një komunëFrancë. Bazuel bën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 578 banorë dhe sipërfaqe 11.81 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bazuel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale