Beaucé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaucé
Komunë
noform
Pamje nga Beaucé
Stema_figura
Vendndodhja
Beaucé is located in Franca
Beaucé
Beaucé
50°14′55″V 2°24′32″L / 50.2486°V 2.4089°L / 50.2486; 2.4089Koordinatat: 50°14′55″V 2°24′32″L / 50.2486°V 2.4089°L / 50.2486; 2.4089
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Ille-et-Vilaine
Qarku Arrondissement Fougères-Vitré
Kantoni Fougères-Nord
Ndërbashkësia Fougères
Kryetari Jeau-Louis Lagrée
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.17 km2
Lartësia 94 m (m.n.d.)
Popullsia 1177 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 35133
INSEE 35021


Beaucé është një komunëFrancë. Beaucé bën pjesë në departamentin Ille-et-Vilainerajonit . Komuna ka një popullsi prej 1177 banorë dhe sipërfaqe 8.17 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Beaucé – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale