Beaucaire, Gard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaucaire
Komunë
noform
Pamje nga Beaucaire
Stema_figura
Vendndodhja
Beaucaire is located in Franca
Beaucaire
Beaucaire
50°36′19″V 2°55′03″L / 50.6053°V 2.9175°L / 50.6053; 2.9175Koordinatat: 50°36′19″V 2°55′03″L / 50.6053°V 2.9175°L / 50.6053; 2.9175
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Gard
Qarku Arrondissement Nîmes
Kantoni Beaucaire
Kryetari Julien Sanchez (FN)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 86.52 km2
Lartësia 18 m (m.n.d.)
Popullsia 15505 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30300
INSEE 30032


Beaucaire është një komunëFrancë. Beaucaire bën pjesë në departamentin Gardrajonit Languedoc-Roussillon. Komuna ka një popullsi prej 15505 banorë dhe sipërfaqe 86.52 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]