Beaucaire, Gers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaucaire
Komunë
Vendndodhja
Beaucaire is located in Franca
Beaucaire
Beaucaire
49°49′01″V 1°46′22″L / 49.8169°V 1.7728°L / 49.8169; 1.7728Koordinatat: 49°49′01″V 1°46′22″L / 49.8169°V 1.7728°L / 49.8169; 1.7728
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Gers
Qarku Arrondissement Condom
Kantoni Valence-sur-Baïse
Kryetari Raymonde Barthe
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.14 km2
Lartësia 97 m (m.n.d.)
Popullsia 289 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 32410
INSEE 32035


Beaucaire është një komunëFrancë. Beaucaire bën pjesë në departamentin Gersrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 289 banorë dhe sipërfaqe 16.14 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]