Beaucamps-Ligny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaucamps-Ligny
Komunë
Vendndodhja
Beaucamps-Ligny is located in Franca
Beaucamps-Ligny
Beaucamps-Ligny
49°50′42″V 1°46′48″L / 49.845°V 1.78°L / 49.845; 1.78Koordinatat: 49°50′42″V 1°46′48″L / 49.845°V 1.78°L / 49.845; 1.78
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Lille
Kantoni Lomme
Ndërbashkësia Lille Métropole
Kryetari Frédéric Motte
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.04 km2
Lartësia 36 m (m.n.d.)
Popullsia 895 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59134
INSEE 59056


Beaucamps-Ligny është një komunëFrancë. Beaucamps-Ligny bën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 895 banorë dhe sipërfaqe 5.04 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]