Beauchêne, Orne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauchêne
Komunë
Vendndodhja
Beauchêne is located in Franca
Beauchêne
Beauchêne
48°57′33″V 1°08′27″P / 48.9592°V 1.1408°P / 48.9592; -1.1408Koordinatat: 48°57′33″V 1°08′27″P / 48.9592°V 1.1408°P / 48.9592; -1.1408
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Orne
Qarku Arrondissement Argentan
Kantoni Tinchebray
Ndërbashkësia Pays de Tinchebray
Kryetari Claude Pigault
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.42 km2
Lartësia 228 m (m.n.d.)
Popullsia 243 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 61800
INSEE 61031


Beauchêne është një komunëFrancë. Beauchêne bën pjesë në departamentin Ornerajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 243 banorë dhe sipërfaqe 10.42 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]