Beauchamps, Manche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauchamps
Komunë
noform
Pamje nga Beauchamps
Vendndodhja
Beauchamps is located in Franca
Beauchamps
Beauchamps
47°56′21″V 2°27′00″L / 47.9392°V 2.45°L / 47.9392; 2.45Koordinatat: 47°56′21″V 2°27′00″L / 47.9392°V 2.45°L / 47.9392; 2.45
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Manche
Qarku Arrondissement Avranches
Kantoni La Haye-Pesnel
Ndërbashkësia Pays hayland
Kryetari Jean-Pierre Regnault
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.1 km2
Lartësia 103 m (m.n.d.)
Popullsia 388 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 50320
INSEE 50038


Beauchamps është një komunëFrancë. Beauchamps bën pjesë në departamentin Mancherajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 388 banorë dhe sipërfaqe 4.1 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]