Beauchemin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauchemin
Komunë
Vendndodhja
Beauchemin is located in Franca
Beauchemin
Beauchemin
47°56′28″V 0°58′12″L / 47.941°V 0.97°L / 47.941; 0.97Koordinatat: 47°56′28″V 0°58′12″L / 47.941°V 0.97°L / 47.941; 0.97
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Haute-Marne
Qarku Arrondissement Langres
Kantoni Neuilly-l'Évêque
Kryetari Jean Vincent
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.92 km2
Lartësia 317 m (m.n.d.)
Popullsia 107 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 52260
INSEE 52042


Beauchemin është një komunëFrancë. Beauchemin bën pjesë në departamentin Haute-Marnerajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 107 banorë dhe sipërfaqe 11.92 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]