Beaucoudray

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaucoudray
Komunë
noform
Pamje nga Beaucoudray
Vendndodhja
Beaucoudray is located in Franca
Beaucoudray
Beaucoudray
49°47′38″V 2°35′11″L / 49.7939°V 2.5864°L / 49.7939; 2.5864Koordinatat: 49°47′38″V 2°35′11″L / 49.7939°V 2.5864°L / 49.7939; 2.5864
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Manche
Qarku Arrondissement Saint-Lô
Kantoni Tessy-sur-Vire
Ndërbashkësia Canton de Tessy-sur-Vire
Kryetari Michel Ganne de Beaucoudrey
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.7 km2
Lartësia 170 m (m.n.d.)
Popullsia 153 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 50420
INSEE 50039


Beaucoudray është një komunëFrancë. Beaucoudray bën pjesë në departamentin Mancherajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 153 banorë dhe sipërfaqe 4.7 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]