Beaucourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaucourt
Komunë
noform
Pamje nga Beaucourt
Stema_figura
Vendndodhja
Beaucourt is located in Franca
Beaucourt
Beaucourt
50°04′50″V 2°41′12″L / 50.0806°V 2.6867°L / 50.0806; 2.6867Koordinatat: 50°04′50″V 2°41′12″L / 50.0806°V 2.6867°L / 50.0806; 2.6867
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Territoire de Belfort
Qarku Arrondissement Belfort
Kantoni Beaucourt
Ndërbashkësia Sud Territoire
Kryetari Cédric Perrin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.95 km2
Popullsia 5095 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 90500
INSEE 90009


Beaucourt është një komunëFrancë. Beaucourt bën pjesë në departamentin Territoire de Belfortrajonit Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 5095 banorë dhe sipërfaqe 4.95 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]