Beaucroissant

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaucroissant
Komunë
noform
Pamje nga Beaucroissant
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Isère
Qarku Arrondissement Grenoble
Kantoni Rives
Ndërbashkësia Bièvre Est
Kryetari Georges Sivet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.18 km2
Popullsia 1453 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 38140
INSEE 38030


Beaucroissant është një komunëFrancë. Beaucroissant bën pjesë në departamentin Isèrerajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 1453 banorë dhe sipërfaqe 11.18 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]