Beaufai

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaufai
Komunë
Vendndodhja
Beaufai is located in Franca
Beaufai
Beaufai
48°44′27″V 0°57′32″P / 48.7408°V 0.9589°P / 48.7408; -0.9589Koordinatat: 48°44′27″V 0°57′32″P / 48.7408°V 0.9589°P / 48.7408; -0.9589
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Orne
Qarku Arrondissement Mortagne-au-Perche
Kantoni L'Aigle-Ouest
Ndërbashkësia Pays de l'Aigle
Kryetari Roland Boussard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.9 km2
Lartësia 250 m (m.n.d.)
Popullsia 359 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 61270
INSEE 61032


Beaufai është një komunëFrancë. Beaufai bën pjesë në departamentin Ornerajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 359 banorë dhe sipërfaqe 12.9 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Beaufai – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale