Beauficel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauficel
Komunë
noform
Pamje nga Beauficel
Vendndodhja
Beauficel is located in Franca
Beauficel
Beauficel
44°47′19″V 5°57′39″L / 44.7886°V 5.9608°L / 44.7886; 5.9608Koordinatat: 44°47′19″V 5°57′39″L / 44.7886°V 5.9608°L / 44.7886; 5.9608
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Manche
Qarku Arrondissement Avranches
Kantoni Sourdeval
Ndërbashkësia Canton de Sourdeval
Kryetari Martine Herbert
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.13 km2
Popullsia 165 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 50150
INSEE 50040


Beauficel është një komunëFrancë. Beauficel bën pjesë në departamentin Mancherajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 165 banorë dhe sipërfaqe 9.13 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]