Beauficel-en-Lyons

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauficel-en-Lyons
Komunë
noform
Pamje nga Beauficel-en-Lyons
Vendndodhja
Beauficel-en-Lyons is located in Franca
Beauficel-en-Lyons
Beauficel-en-Lyons
43°27′34″V 1°06′44″L / 43.4594°V 1.1122°L / 43.4594; 1.1122Koordinatat: 43°27′34″V 1°06′44″L / 43.4594°V 1.1122°L / 43.4594; 1.1122
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Eure
Qarku Arrondissement Les Andelys
Kantoni Lyons-la-Forêt
Ndërbashkësia Canton de Lyons-la-Forêt
Kryetari Paulette Cossin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.2 km2
Lartësia 163 m (m.n.d.)
Popullsia 168 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 27480
INSEE 27048


Beauficel-en-Lyons është një komunëFrancë. Beauficel-en-Lyons bën pjesë në departamentin Eurerajonit Haute-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 168 banorë dhe sipërfaqe 7.2 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]