Beaufort, Isère

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaufort
Komunë
Vendndodhja
Beaufort is located in Franca
Beaufort
Beaufort
50°12′56″V 3°57′54″L / 50.2156°V 3.965°L / 50.2156; 3.965Koordinatat: 50°12′56″V 3°57′54″L / 50.2156°V 3.965°L / 50.2156; 3.965
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Isère
Qarku Arrondissement Grenoble
Kantoni Roybon
Ndërbashkësia Pays de Chambaran
Kryetari Norbert Bouvier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.69 km2
Lartësia 280 m (m.n.d.)
Popullsia 556 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 38270
INSEE 38032


Beaufort është një komunëFrancë. Beaufort bën pjesë në departamentin Isèrerajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 556 banorë dhe sipërfaqe 8.69 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]