Beaufort, Savoie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaufort
Komunë
noform
Pamje nga Beaufort
Stema_figura
Vendndodhja
Beaufort is located in Franca
Beaufort
Beaufort
49°28′22″V 5°06′51″L / 49.4728°V 5.1142°L / 49.4728; 5.1142Koordinatat: 49°28′22″V 5°06′51″L / 49.4728°V 5.1142°L / 49.4728; 5.1142
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Savoie
Qarku Arrondissement Albertville
Kantoni Beaufort-sur-Doron
Kryetari Annick Cressens
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 149.53 km2
Popullsia 2264 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 73270
INSEE 73034


Beaufort është një komunëFrancë. Beaufort bën pjesë në departamentin Savoierajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 2264 banorë dhe sipërfaqe 149.53 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]