Beaufort-Blavincourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaufort-Blavincourt
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Beaufort-Blavincourt is located in Franca
Beaufort-Blavincourt
Beaufort-Blavincourt
49°46′34″V 2°40′09″L / 49.7761°V 2.6692°L / 49.7761; 2.6692Koordinatat: 49°46′34″V 2°40′09″L / 49.7761°V 2.6692°L / 49.7761; 2.6692
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Arras
Kantoni Avesnes-le-Comte
Ndërbashkësia Deux Sources
Kryetari Serge Duez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.98 km2
Lartësia 152 m (m.n.d.)
Popullsia 430 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62810
INSEE 62092


Beaufort-Blavincourt është një komunëFrancë. Beaufort-Blavincourt bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 430 banorë dhe sipërfaqe 7.98 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]