Beaufour-Druval

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaufour-Druval
Komunë
Vendndodhja
Beaufour-Druval is located in Franca
Beaufour-Druval
Beaufour-Druval
44°30′23″V 0°38′16″L / 44.5064°V 0.6378°L / 44.5064; 0.6378Koordinatat: 44°30′23″V 0°38′16″L / 44.5064°V 0.6378°L / 44.5064; 0.6378
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Calvados
Qarku Arrondissement Lisieux
Kantoni Cambremer
Ndërbashkësia Cambremer
Kryetari Jean-Pierre Mercher
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.34 km2
Lartësia 130 m (m.n.d.)
Popullsia 432 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14340
INSEE 14231


Beaufour-Druval është një komunëFrancë. Beaufour-Druval bën pjesë në departamentin Calvadosrajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 432 banorë dhe sipërfaqe 11.34 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]