Beaugeay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaugeay
Komunë
Vendndodhja
Beaugeay is located in Franca
Beaugeay
Beaugeay
49°38′18″V 3°06′14″L / 49.6383°V 3.1039°L / 49.6383; 3.1039Koordinatat: 49°38′18″V 3°06′14″L / 49.6383°V 3.1039°L / 49.6383; 3.1039
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente-Maritime
Qarku Arrondissement Rochefort
Kantoni Saint-Agnant
Ndërbashkësia Sud-Charente
Kryetari Roland Renoux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.51 km2
Popullsia 629 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17620
INSEE 17036


Beaugeay është një komunëFrancë. Beaugeay bën pjesë në departamentin Charente-Maritimerajonit Poitou-Charentes. Komuna ka një popullsi prej 629 banorë dhe sipërfaqe 14.51 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]