Beaujeu, Rhône

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaujeu
Komunë
noform
Pamje nga Beaujeu
Stema_figura
Vendndodhja
Beaujeu is located in Franca
Beaujeu
Beaujeu
48°32′45″V 0°32′30″P / 48.5458°V 0.5417°P / 48.5458; -0.5417Koordinatat: 48°32′45″V 0°32′30″P / 48.5458°V 0.5417°P / 48.5458; -0.5417
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Rhône
Qarku Arrondissement Villefranche-sur-Saône
Kantoni Belleville
Kryetari Sylvain Sotton
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.85 km2
Lartësia 293 m (m.n.d.)
Popullsia 2011 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 69430
INSEE 69018


Beaujeu është një komunëFrancë. Beaujeu bën pjesë në departamentin Rhônerajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 2011 banorë dhe sipërfaqe 17.85 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]