Beaulandais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaulandais
Komunë
Vendndodhja
Beaulandais is located in Franca
Beaulandais
Beaulandais
44°21′42″V 4°14′04″L / 44.3617°V 4.2344°L / 44.3617; 4.2344Koordinatat: 44°21′42″V 4°14′04″L / 44.3617°V 4.2344°L / 44.3617; 4.2344
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Orne
Qarku Arrondissement Alençon
Kantoni Juvigny-sous-Andaine
Ndërbashkësia Pays d'Andaine
Kryetari Henri Leroux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.57 km2
Lartësia 160 m (m.n.d.)
Popullsia 152 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 61140
INSEE 61033


Beaulandais është një komunëFrancë. Beaulandais bën pjesë në departamentin Ornerajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 152 banorë dhe sipërfaqe 8.57 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]