Beaulieu, Hérault

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaulieu
Komunë
noform
Pamje nga Beaulieu
Stema_figura
Vendndodhja
Beaulieu is located in Franca
Beaulieu
Beaulieu
45°11′36″V 5°23′33″L / 45.1933°V 5.3925°L / 45.1933; 5.3925Koordinatat: 45°11′36″V 5°23′33″L / 45.1933°V 5.3925°L / 45.1933; 5.3925
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Hérault
Qarku Arrondissement Montpellier
Kantoni Castries
Ndërbashkësia Montpellier
Kryetari Arnaud Moynier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.73 km2
Lartësia 90 m (m.n.d.)
Popullsia 1616 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 34160
INSEE 34027


Beaulieu është një komunëFrancë. Beaulieu bën pjesë në departamentin Héraultrajonit Languedoc-Roussillon. Komuna ka një popullsi prej 1616 banorë dhe sipërfaqe 7.73 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]