Beaulieu, Isère

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaulieu
Komunë
Vendndodhja
Beaulieu is located in Franca
Beaulieu
Beaulieu
48°40′52″V 0°44′41″L / 48.6811°V 0.7447°L / 48.6811; 0.7447Koordinatat: 48°40′52″V 0°44′41″L / 48.6811°V 0.7447°L / 48.6811; 0.7447
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Isère
Qarku Arrondissement Grenoble
Kantoni Saint-Marcellin
Ndërbashkësia Vinay
Kryetari Jean Cartier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.79 km2
Lartësia 260 m (m.n.d.)
Popullsia 619 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 38470
INSEE 38033


Beaulieu është një komunëFrancë. Beaulieu bën pjesë në departamentin Isèrerajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 619 banorë dhe sipërfaqe 8.79 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]