Beaulieu, Puy-de-Dôme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaulieu
Komunë
Vendndodhja
Beaulieu is located in Franca
Beaulieu
Beaulieu
49°39′39″V 2°54′48″L / 49.6608°V 2.9133°L / 49.6608; 2.9133Koordinatat: 49°39′39″V 2°54′48″L / 49.6608°V 2.9133°L / 49.6608; 2.9133
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Puy-de-Dôme
Qarku Arrondissement Issoire
Kantoni Saint-Germain-Lembron
Ndërbashkësia Lembron Val d'Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.65 km2
Lartësia 398 m (m.n.d.)
Popullsia 403 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 63570
INSEE 63031


Beaulieu është një komunëFrancë. Beaulieu bën pjesë në departamentin Puy-de-Dômerajonit Auvergne. Komuna ka një popullsi prej 403 banorë dhe sipërfaqe 8.65 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]