Beaulieu-sous-Parthenay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaulieu-sous-Parthenay
Komunë
noform
Pamje nga Beaulieu-sous-Parthenay
Vendndodhja
Beaulieu-sous-Parthenay is located in Franca
Beaulieu-sous-Parthenay
Beaulieu-sous-Parthenay
44°58′45″V 1°50′21″L / 44.9792°V 1.8392°L / 44.9792; 1.8392Koordinatat: 44°58′45″V 1°50′21″L / 44.9792°V 1.8392°L / 44.9792; 1.8392
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Deux-Sèvres
Qarku Arrondissement Parthenay
Kantoni Mazières-en-Gâtine
Kryetari Jean Tournayre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.72 km2
Lartësia 257 m (m.n.d.)
Popullsia 356 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 79420
INSEE 79029


Beaulieu-sous-Parthenay është një komunëFrancë. Beaulieu-sous-Parthenay bën pjesë në departamentin Deux-Sèvresrajonit Poitou-Charentes. Komuna ka një popullsi prej 356 banorë (regjistrimi 2006) dhe sipërfaqe 26.72 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]