Beaulieu-sur-Sonnette

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaulieu-sur-Sonnette
Komunë
noform
Pamje nga Beaulieu-sur-Sonnette
Stema_figura
Vendndodhja
Beaulieu-sur-Sonnette is located in Franca
Beaulieu-sur-Sonnette
Beaulieu-sur-Sonnette
48°53′45″V 0°04′26″P / 48.8958°V 0.0739°P / 48.8958; -0.0739Koordinatat: 48°53′45″V 0°04′26″P / 48.8958°V 0.0739°P / 48.8958; -0.0739
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente
Qarku Arrondissement Confolens
Kantoni Saint-Claud
Ndërbashkësia Haute-Charente
Kryetari Daniel Rousseau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.29 km2
Lartësia 102 m (m.n.d.)
Popullsia 282 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 16450
INSEE 16035


Beaulieu-sur-Sonnette është një komunëFrancë. Beaulieu-sur-Sonnette bën pjesë në departamentin Charenterajonit Poitou-Charentes. Komuna ka një popullsi prej 282 banorë dhe sipërfaqe 10.29 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]