Beaulon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaulon
Komunë
noform
Pamje nga Beaulon
Vendndodhja
Beaulon is located in Franca
Beaulon
Beaulon
43°35′12″V 0°05′26″L / 43.5867°V 0.0906°L / 43.5867; 0.0906Koordinatat: 43°35′12″V 0°05′26″L / 43.5867°V 0.0906°L / 43.5867; 0.0906
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Allier
Qarku Arrondissement Moulins
Kantoni Dompierre-sur-Besbre
Ndërbashkësia Val de Besbre Sologne Bourbonnaise
Kryetari Alain Lognon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 63.98 km2
Lartësia 214 m (m.n.d.)
Popullsia 1650 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3230
INSEE 3019


Beaulon është një komunëFrancë. Beaulon bën pjesë në departamentin Allierrajonit Auvergne. Komuna ka një popullsi prej 1650 banorë dhe sipërfaqe 63.98 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Beaulon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale