Beaumais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumais
Komunë
Vendndodhja
Beaumais is located in Franca
Beaumais
Beaumais
44°39′37″V 1°31′15″L / 44.6603°V 1.5208°L / 44.6603; 1.5208Koordinatat: 44°39′37″V 1°31′15″L / 44.6603°V 1.5208°L / 44.6603; 1.5208
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Calvados
Qarku Arrondissement Caen
Kantoni Morteaux-Coulibœuf
Ndërbashkësia Pays de Falaise
Kryetari Colette Hunou
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.73 km2
Lartësia 60 m (m.n.d.)
Popullsia 182 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14620
INSEE 14053


Beaumais është një komunëFrancë. Beaumais bën pjesë në departamentin Calvadosrajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 182 banorë dhe sipërfaqe 10.73 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]