Beaumat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumat
Komunë
Vendndodhja
Beaumat is located in Franca
Beaumat
Beaumat
44°07′25″V 5°01′52″L / 44.1236°V 5.0311°L / 44.1236; 5.0311Koordinatat: 44°07′25″V 5°01′52″L / 44.1236°V 5.0311°L / 44.1236; 5.0311
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Lot
Qarku Arrondissement Gourdon
Kantoni Labastide-Murat
Ndërbashkësia Causse de Labastide-Murat
Kryetari Paulette Pons
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.1 km2
Lartësia 320 m (m.n.d.)
Popullsia 78 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46240
INSEE 46019


Beaumat është një komunëFrancë. Beaumat bën pjesë në departamentin Lotrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 78 banorë dhe sipërfaqe 8.1 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Beaumat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale