Beaumerie-Saint-Martin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumerie-Saint-Martin
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Beaumerie-Saint-Martin is located in Franca
Beaumerie-Saint-Martin
Beaumerie-Saint-Martin
48°53′39″V 0°58′57″P / 48.8942°V 0.9825°P / 48.8942; -0.9825Koordinatat: 48°53′39″V 0°58′57″P / 48.8942°V 0.9825°P / 48.8942; -0.9825
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Montreuil
Kantoni Montreuil
Ndërbashkësia Montreuillois
Kryetari Patrick Herlange
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.37 km2
Lartësia 850 m (m.n.d.)
Popullsia 369 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62170
INSEE 62094


Beaumerie-Saint-Martin është një komunëFrancë. Beaumerie-Saint-Martin bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 369 banorë dhe sipërfaqe 9.37 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]