Beaumesnil, Eure

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumesnil
Komunë
noform
Pamje nga Beaumesnil
Stema_figura
Vendndodhja
Beaumesnil is located in Franca
Beaumesnil
Beaumesnil
50°08′30″V 2°07′19″L / 50.1417°V 2.1219°L / 50.1417; 2.1219Koordinatat: 50°08′30″V 2°07′19″L / 50.1417°V 2.1219°L / 50.1417; 2.1219
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Eure
Qarku Arrondissement Bernay
Kantoni Beaumesnil
Kryetari Marc Vampa
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.63 km2
Lartësia 169 m (m.n.d.)
Popullsia 542 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 27410
INSEE 27049


Beaumesnil është një komunëFrancë. Beaumesnil bën pjesë në departamentin Eurerajonit Haute-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 542 banorë dhe sipërfaqe 12.63 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]