Beaumetz-lès-Aire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumetz-lès-Aire
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Beaumetz-lès-Aire is located in Franca
Beaumetz-lès-Aire
Beaumetz-lès-Aire
50°14′37″V 2°39′25″L / 50.2436°V 2.6569°L / 50.2436; 2.6569Koordinatat: 50°14′37″V 2°39′25″L / 50.2436°V 2.6569°L / 50.2436; 2.6569
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Saint-Omer
Kantoni Fauquembergues
Ndërbashkësia Canton of Fauquembergues
Kryetari Auxence Wigneron
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.43 km2
Lartësia 180 m (m.n.d.)
Popullsia 218 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62960
INSEE 62095


Beaumetz-lès-Aire është një komunëFrancë. Beaumetz-lès-Aire bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 218 banorë dhe sipërfaqe 4.43 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]