Beaumetz-lès-Cambrai

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumetz-lès-Cambrai
Komunë
Vendndodhja
Beaumetz-lès-Cambrai is located in Franca
Beaumetz-lès-Cambrai
Beaumetz-lès-Cambrai
44°32′20″V 4°10′03″L / 44.5389°V 4.1675°L / 44.5389; 4.1675Koordinatat: 44°32′20″V 4°10′03″L / 44.5389°V 4.1675°L / 44.5389; 4.1675
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Arras
Kantoni Bertincourt
Ndërbashkësia Canton of Bertincourt
Kryetari Philippe Gorguet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.91 km2
Lartësia 121 m (m.n.d.)
Popullsia 561 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62124
INSEE 62096


Beaumetz-lès-Cambrai është një komunëFrancë. Beaumetz-lès-Cambrai bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 561 banorë dhe sipërfaqe 9.91 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]