Beaumetz-lès-Loges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumetz-lès-Loges
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Beaumetz-lès-Loges is located in Franca
Beaumetz-lès-Loges
Beaumetz-lès-Loges
45°25′24″V 1°48′11″L / 45.4233°V 1.8031°L / 45.4233; 1.8031Koordinatat: 45°25′24″V 1°48′11″L / 45.4233°V 1.8031°L / 45.4233; 1.8031
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Arras
Kantoni Beaumetz-lès-Loges
Ndërbashkësia Arras
Kryetari Aimé Bruneau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.98 km2
Lartësia 144 m (m.n.d.)
Popullsia 964 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62123
INSEE 62097


Beaumetz-lès-Loges është një komunëFrancë. Beaumetz-lès-Loges bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 964 banorë dhe sipërfaqe 4.98 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]