Beaumont, Gers

From Wikipedia
Jump to navigation Jump to search
Beaumont
Komunë
noform
Pamje nga Beaumont
Vendndodhja
Beaumont is located in Franca
Beaumont
Beaumont
46°05′44″V 6°06′07″L / 46.0956°V 6.1019°L / 46.0956; 6.1019Koordinatat: 46°05′44″V 6°06′07″L / 46.0956°V 6.1019°L / 46.0956; 6.1019
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Gers
Qarku Arrondissement Condom
Kantoni Condom
Ndërbashkësia Ténarèze
Kryetari Mario Spagnoli
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.56 km2
Popullsia 126 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 32100
INSEE 32037


Beaumont është një komunëFrancë. Beaumont bën pjesë në departamentin Gersrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 126 banorë dhe sipërfaqe 7.56 km².

Referimet[edit | edit source]

Lidhje të jashtme[edit | edit source]