Beaumont, Puy-de-Dôme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumont
Komunë
noform
Pamje nga Beaumont
Stema_figura
Vendndodhja
Beaumont is located in Franca
Beaumont
Beaumont
47°55′12″V 3°33′41″L / 47.92°V 3.5614°L / 47.92; 3.5614Koordinatat: 47°55′12″V 3°33′41″L / 47.92°V 3.5614°L / 47.92; 3.5614
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Puy-de-Dôme
Qarku Arrondissement Clermont-Ferrand
Kantoni Beaumont
Ndërbashkësia Clermont Communauté
Kryetari Alain Dumeil
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.01 km2
Lartësia 420 m (m.n.d.)
Popullsia 10933 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 63110
INSEE 63032


Beaumont është një komunëFrancë. Beaumont bën pjesë në departamentin Puy-de-Dômerajonit Auvergne. Komuna ka një popullsi prej 10933 banorë dhe sipërfaqe 4.01 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]